مسیر جاری :
درباره ما

خداوند متعال در قرآن مجید هدف از خلقت انسان و همه‌ی ‌موجودات هستی را عبودیت و توحیدمحوری بیان نموده است:«وَمَا خَلَقْتُ الْجِنَّ وَالْإِنسَ إِلَّا لِيَعْبُدُونِ؛ من جن و انس را نیافریدم جز برای عبودیت و بندگی» (الذاریات/۵۶) و برای رسیدن به این بندگی و توحیدمداری، بی‌شک سبک زندگی سالم از مهم‌ترین لوازم آن است.

اگر انسان در همه‌ی شئون زندگی خویش و در همه‌ی فعالیت‌ها و افعال و گفتار خود صبغة اللّهی عمل نماید و رنگ خدا را که بهترین رنگ‌هاست برگزیند «صِبْغَةَ اللَّـهِ وَمَنْ أَحْسَنُ مِنَ اللَّـهِ صِبْغَةً وَنَحْنُ لَهُ عَابِدُونَ؛ این رنگ خداست و رنگ چه کسی از رنگ خدا بهتر است و ما پرستندگان او هستیم.» (بقره/۱۳۸) و در صراط مستقیم الهی که همان عبودیت الهی است قدم بردارد «وَ أَنِ اعْبُدُونِي هَـٰذَا صِرَ‌اطٌ مُّسْتَقِيمٌ؛ و این که مرا پرستش کنید که این راهی است راست.» (یس/۶۱) به یقین دارای زندگی‌ سالم و معنادار خواهد شد.

کسی که در مسیر بندگی خدای متعال که راه برتر است قرار گیرد چه در محیط خانواده و چه در اجتماع سعی بر آن دارد تا با عمل به دستورات دین مبین اسلام و با این بینش که بنده باید به وظیفه‌ی بندگی خود در تمام شئون زندگی عمل نماید؛ نمایش کاملی از انسان با ایمان و با هدف را به اجرا گذارد «الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ طُوبَىٰ لَهُمْ وَحُسْنُ مَآبٍ؛ آنها که ایمان آوردند و کارهای شایسته انجام دادند، پاکیزه‌ترین (زندگی) و بهترین سرانجام‌ها نصیبشان می‌شود.» (رعد/29) 

ما در کشورمان به بیان سبک زندگی سالم برای مردم نیاز داریم. چرا که پیشرفت جهان و گسترش تکنولوژی و به طبع آن رسانه‌ها و حجم عظیم تبلیغات باعث شده تا یک ایرانیِ مسلمان در انتخاب و گزینش جزئیات زندگیش در حوزه سبک زندگی نیاز به الگو داشته باشد. و این الگو باید منطبق با موازین اسلامی باشد چنانچه امام علی عليه السلام فرمودند: «إنَّ اللّهَ جَعَلَ الإسلامَ صِراطاً مُنِيرَ الأعلامِ، مُشرِقَ المَنارِ؛ خداوند اسلام را راهى قرار داد كه نشانه‌هاى آن تابان و علایم راهیابی‌اش درخشان است.»  (کافی، ج 3، ص371)

اهمیت این موضوع آن‌جایی خودنمایی می‌کند که عدم وجود مصداق‌ها و الگوهای روشن و مناسب در سبک زندگی سالم، می‌تواند ورود سبک زندگی بیگانه و در نتیجه تغییر سبک زندگی انسان را در پی داشته باشد. یعنی وقتی شخصی نمی‌تواند نیازهایش را در چارچوب سبک زندگی اسلامی برطرف سازد، به سوی سبک زندگی غربی سوق پیدا می‌کند.

هر جامعه‌ای باید برای حفظ هویت بومی و فرهنگ اصیل خود، شیوه و سلوک متناسب با اعتقادات مردمی و باورهای دینی را ترویج نماید و روش زندگی بومی و سبک حیات خاص خود را در بین مردم درونی سازد تا از تهاجم فرهنگ و ارزشهای بیگانه جلوگیری نماید. سایت راه برتر بنا دارد گامی موثر در الگو سازی سبک زندگی سالم بردارد. ان‌ شاء الله