مسیر جاری : صفحه اصلی/پرسش و پاسخ/سیاست/مسایل ایران /پرسش از امام خامنه‌ای /نقطه اساسی نزاع انقلاب اسلامی ایران و ضدّ انقلاب چیست؟
نمایش پرسش و پاسخ 152 : تعداد بازدید
پرسش :

نقطه اساسی نزاع انقلاب اسلامی ایران و ضدّ انقلاب چیست؟پاسخ :

پاسخ برگرفته از بیانات امام خامنه‌ای مدظله‌العالی:

انقلاب اسلامی 37 ساله شد؛ انقلابی که «زلزله‌ای در دنیا ایجاد و یک منظومه‌ی فکری نو را به دنیا عرضه کرد 12/6/94» این حرف نو و الگوی بی‌بدیل، آنچنان در حال پیشرفت است که امروز «همه‌ى مراکز فکر و اندیشه‌ى سیاسى در دنیاى استکبار [به دنبال این هستند] ... بتوانند این درخت تناور را که یک روزى یک نهال باریکى بود و نتوانستند آن را از بین ببرند و حالا درخت تناورى شده، ریشه‌کن کنند، سرنگون کنند. 19/10/94» البته باید هم احساس خطر کنند، بترسند و توطئه کنند، چون امروز دیگر «فکر اسلامى از محدوده‌ى نظام جمهورى اسلامى خارج شده... مثل هواى خوش، مثل باد لطیف، مثل بوى گُل... و یک جاهایى انسان‌هاى قوى و کارآزموده‌اى را پرورش داده و تربیت کرده. 19/10/94» است. اما توطئه علیه انقلاب اسلامی، پدیده جدیدی نیست «جنگ تحمیلى... جنگهاى قومیّت‌ها... محاصره‌ى اقتصادى... تحریم‌هاى شدیدى که در این سال‌هاى اخیر برقرار کردند... تشکیل گروه‌هاى تکفیرى در شرق و در غرب کشور ما همه براى همین است که این انقلاب را از بین ببرند 19/10/94» همه اینها نشان می‌دهد که روش‌های دشمنی و توطئه متنوع بوده و دشمن در هر مرحله با نقشه جدیدی به مصاف حرکت عظیم و فراگیر انقلاب اسلامی آمده است.

هدف و نقشه دشمن چیست؟

هدف و نقشه شماره یک دشمن «سقوط نظام جمهورى اسلامى بود. هدف اول، براندازى بود. 15/11/89» اما بر اثر شکست‌های مکرر نقشه براندازی، نقشه دوم این‌گونه طراحی شد که «انقلاب را استحاله كنند؛ يعنى صورت انقلاب باقى بماند، اما باطن انقلاب، سيرت انقلاب، روح انقلاب از بين برود. 15/11/89» امروز این جریان بنا نیست مانند سابق حرف از براندازی بزند. «کسانی که در پی تغییر هویت انقلاب بر می‌آیند، معمولاً با پرچم رسمی و با تابلو جلو نمی آیند... حتّی گاهی به‌عنوان طرفداری از حرکت انقلاب، یک اقدامی می‌کنند... زاویه ایجاد می‌کنند؛ انقلاب از جهت‌گیری خود به‌کلی دور می‌افتد. 14/3/89» اگرچه «می‌خواهند بعضی‌ها آرمان‌ها را کنار بگذارند امّا صریح نمی‌گویند، به جای این‌که بگویند عمل می‌کنند.20/4/94» و عمل آن‌ها خلاصه می‌شود در تحریف اصول و مکتب امام. در این نقشه، با امام خمینی و نهضت او مخالفت نمی‌شود، بلکه حتی ممکن است در ظاهر احترام امام را نگهدارند اما به دنبال تحریف ارکان اصلی شخصیت او هستند تا آن ارکان اصلی «یا مجهول بماند، یا غلط معنا شود، یا به‌صورت انحرافی و سطحی معنا شود. 14/3/94»

نقطه اساسی نزاع انقلاب و ضدّ انقلاب

اکنون در 37 سالگی انقلاب اسلامی، به نظر می‌رسد، نقطه اساسی درگیری جبهه انقلاب با جبهه فعال و گسترده ضد انقلاب، بر سر همین ارکان و اصول امام خمینی است. آن‌ها تحریف اصول امام را در دو سطح دنبال می‌کنند. اول، تا جایی که بتوانند این شاکله و نقشه راه را تحریف کنند؛ دوم این‌که در مقابل بیّنات پر تکرار و غیرقابل انکار در کلام امام، ادعا کنند که پیشرفت کشور از مسیر پافشاری بر این اصول نمی‌گذرد و چاره‌ای جز صرف‌نظر کردن از برخی از این اصول نیست. در این فرآیند، مهم‌ترین ابزار جریان موریانه‌وار نفوذ، «تحریف اصول امام خمینی» برای ضربه زدن به سیرت انقلاب است. مثلاً بر خلاف اصول محکم امام، تلاش کنند تا چهره هیولایی استکبار را بزک کنند و بگویند که امریکا دیگر شیطان بزرگ، دشمن فریبکار، فاسد، جنگ افروز، خشن، فقرآفرین و غیرقابل اعتماد نیست، بلکه می‌خواهند «این‌جور وانمود بکنند که آمریکایی‌ها اگر هم یک روزی دشمن بودند، امروز دیگر دشمنی نمی‌کنند.12/8/94» جریان نفوذ از هر فرصتی برای تحریف و بزک استفاده می‌کند؛ حتی «این‌جور وانمود می‌کنند که کأنّه این دستاوردهایی که حالا مثلاً پیدا شد، آمریکا یک لطفی کرد به ما که این تحریم‌ها را مثلاً برداشت؛ این‌جور نیست. یک عدّه‌ای از این فرصت می‌خواهند استفاده کنند، باز چهره‌ی منحوس استکبار را بزک کنند30/10/94»

پیشرفت‌ها مدیون اوست

باید بدانیم که اگر بزک‌کنندگان موفق شوند تا افکار عمومی را نسبت به سلطه و امریکا منحرف کنند. اگر اصل «استقلال» و «استکبارستیزی» را تحریف کنند آنگاه «از دشمنی او غفلت» می‌شود و امریکا می‌تواند «خنجر را از پشت فرو کند. 30/10/94» حتی «مقایسه موقعیت جمهوری اسلامی با برخی کشورهای منطقه که در 4 دهه اخیر زیر سایه آمریکا زندگی کرده اند نشان می‌دهد که تسلیم، چه نتایجی دارد و ایستادگی به چه خیرات و پیشرفت‌هایی منجر می‌شود. 20/7/94» از سویی روایت واقعی ماجرای پیشرفت ایران و عقب‌نشینی امریکا در نقطه مقابل این تحریف قرار دارد. پاسخ رهبر معظم انقلاب به نامه رئیس‌جمهور درباره سرانجام مذاکرات هسته‌ای تاکیدی بر موفقیت اصول امام است که «همين اندازه دستاورد نيز در برابر جبهه‌ي استكبار، بر اثر مقاومت و ايستادگی به دست آمده است. اين را بايد همه‌ي ما درسي بزرگ براي همه‌ی قضايا و حوادث در جمهوری اسلامی بدانيم.» ملت می‌داند که دستیابی به همه هدف‌های بلندش در گروی آن است که «اصول امام را درست بشناسد، نگذارد شخصیّت امام را تحریف کنند، که تحریف شخصیّت امام، تحریف راه امام و منحرف کردن مسیر صراط مستقیم ملّت ایران است. اگر راه امام را گم کنیم یا فراموش کنیم یا خدای نکرده عمداً به کنار بگذاریم، ملّت ایران سیلی خواهد خورد. 14/3/94» و در این انتخابات نیز که دشمن به تحریف اصول امام، چشم طمع دوخته است «ملّت ایران بایستى على‌رغم دشمنان، حرکت خود را... درست ضدّ خواست دشمن انجام بدهد و به دهان دشمن بکوبد. 14/10/94»

منبع: نشریه‌ خط حزب‌الله، شماره‌ 19